Sprzęt sieciowy

 ProducentNazwa
sprzetCisco

Przełączniki Cisco Catalyst 2960-S Series Switch

Opis:


Przełączniki, które można łączyć w stosy, z platformą Cisco FlexStack do udostępniania zaawansowanych usług sieci LAN, przeznaczone dla sieci w średnich firmach oraz w oddziałach
Przełączanie w warstwie 2 z usługami inteligentnymi warstw 2–4
Zasilanie Power over Ethernet Plus przeznaczone dla następnych generacji urządzeń o wysokiej mocy
Funkcje Catalyst Smart Operations umożliwiające zautomatyzowanie wdrażania infrastruktury

sprzetHP

HP ProCurve

Opis:

Marka HP ProCurve istnieje aktywnie na światowym rynku rozwiązań sieciowych od ponad 30 lat. W tym okresie spopularyzowało wiele standardów i innowacyjnych technologii, kładących kamienie milowe w rozwoju ethernetu. W ciągu ostatnich 5 lat HP ProCurve dzięki atrakcyjnym i niezawodnym produktom oraz szerokiej gamie rozwiązań dla niemal każdej sieci, stał się drugim co do wielkości sprzedaży producentem sprzętu sieciowego na świecie.

sprzetZyXEL


ZyXEL produkty i rozwiązania.

Opis:

Obecność Polski w Unii Europejskiej oraz rosnąca potrzeba dostępu do informacji i ułatwienia realizacji usług administracyjnych, prowadzą do upowszechniania elektronicznych kanałów kontaktu z obywatelem .
Wychodząc na przeciw istniejącemu zapotrzebowaniu urzędów administracji państwowej i samorządowej, w zakresie realizacji dostępnego i bezpiecznego środowiska IT, firma ZyXEL oferuje, odpowiednio skalowane do potrzeb, rozwiązania Ethernet, które pozwalają uporać się z problemem bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz przygotować urząd do wdrożenia ustawowego obowiązku otwarcia się na komunikację z obywatelem.

Działania jednostek administracji państwowej i samorządowej w dążeniu do informatyzacji i przebudowy sieci komputerowych muszą uwzglęniać następujące czynniki:

Wysoka dostępność sieci. Minimalny czas przestoju sieci w przypadku awarii, redundancja połączeń i obsługa urządzeń zapasowych gwarantujących odpowiedni poziom obsługi obywatela.


Skalowalność rozwiązania. Możliwość wykorzystania technologii światłowowych, obsługa modułów SFP oferujących możliwość rozbudowy lub agregacji połączeń do osiągnięcia wyższych przepustowości w sytuacji rosnącego zapotrzebowania na pasmo. 


Wysokie bezpieczeństwo. Zapewnienie ochrony elektronicznego obiegu dokumentów, wykorzystania podpisu elektronicznego oraz danych osobowych przetrzymywanych na serwerach urzędu.

Korzyści
     
- Obsługa protokołów OSPF, RIPv1/v2, VRRP, standardów 802.3ad link aggregation, 802.3w RSTP oraz systemu zapasowego zasilania, gwarantuje wysoką dostępność sieci i ciągłość usług świadczonych dla obywateli.
- Szerokie portfolio produktów, od małych zarządzalnych przełączników 8-portowych do urządzeń o większej gęstości portów, wyposażonych w 52 porty.
-Przełączanie pakietów w warstwach L1~ L4. Technologia iSafe™ oferująca szereg mechanizmów zabezpieczeń, chroniąca dane użytkowników oraz zabezpieczająca sieć przed nieautoryzowanym dostępem.
-Obsługa wirtualnych sieci port-based, tagged VLAN umożliwiająca izolację użytkowników i wydzielenie strefy chronionej przed nieautoryzowanym dostępnem do poufnych danych.