Mozilla Thunderbird - POP3 + SSL

1. Jak dodać konto

Konfiguracja Mozilla Thunderbird

W pierwszej kolejności należy uruchomić program Mozilla Thunderbird, a następnie z menu Narzędzia wybrać opcję "Konfiguracja kont..." z górnego menu tak jak to zostało przedstawione na załączonym obrazku.

2. Dodanie nowego konta

Konfiguracja Mozilla ThunderbirdNastępnie klikamy przycisk Operacje i wybieramy opcję "Dodaj konto pocztowe..."

3. Podanie danych

Konfiguracja Mozilla Thunderbird

Pierwsze pole tekstowe proszę wypełnić wpisując swoje imię i nazwisko lub nazwę firmy pamiętając o tym, że tekst ten będzie widoczny w polu OD w wysłanych przez Państwa wiadomościach. Następnie należy wpisać swój adres e-mail, na który będą przychodziły odpowiedzi na Państwa wiadomości. Poniżej jest miejsce na Państwa hasło. Jeśli pole Zapamiętaj hasło nie zostanie zaznaczone, wówczas program będzie o nie pytał przy każdym odbieraniu lub wysyłaniu wiadomości. Po wprowadzeniu danych wciskamy przycisk Kontynuuj.

4. Ustawienia konta

Konfiguracja Mozilla Thunderbird

Następnie edytujemy dane dotyczące tworzonego konta pocztowego poprzez kliknięcie przycisku Edytuj. Należy to zrobić na wzór ustawień zamieszczonych na obrazku, po czym kliknąć przycisk Utwórz konto i edytuj jego ustawienia.

5. Zakończenie

Konfiguracja Mozilla Thunderbird

Powinniśmy teraz zobaczyć nowo utworzone konto wśród naszych kont pocztowych. Możemy zakończyć edycję konfiguracji kont (przycisk OK).